متروی روباز گرمسار ـ تهران به زودی به بهره‌برداری می رسد
متروی روباز گرمسار ـ تهران به زودی به بهره‌برداری می رسد
در سال ۸۹ بودجه‌ای برای ۴۰۰ طرح در کشور در نظر گرفته شد که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح متروی روباز گرمسار ـ تهران اختصاص یافت و عملیات زیرسازی آن به اتمام رسیده است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس از افتتاح متروی روباز گرمسار ـ تهران در سال آینده خبر داد.

عبدالرضا ترابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرمسار اظهار داشت: یکی از طرح‌‌هایی که در چشم‌انداز توسعه گرمسار در سال ۱۳۹۰ دیده شده، راه‌اندازی متروی روباز گرمسار ـ تهران است.
وی تصریح کرد: در ابتدا که این بحث مطرح شد، هیچ کس تصور نمی‌کرد اجرایی شود و همه با تعجب به این مسئله می‌نگریستند.
نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: باوجود تمام مخالفت‌ها با دفاع سرسختانه در سفر دور نخست هیئت دولت، این طرح به تصویب رسید و امروز عملیات زیرسازی آن به اتمام رسیده است.
ترابی افزود: البته در مقطعی از سال‌های ۸۸ و۸۷ به دلیل حذف منابع اعتباری، احداث متروی موردنظر دچار مشکل شد.
نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نهایت عملیات اجرایی این طرح متوقف نشد و در سال ۸۹ بودجه‌ای برای ۴۰۰ طرح در کشور در نظر گرفته شد که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح متروی روباز گرمسار ـ تهران اختصاص یافت.
ترابی بیان کرد: شهرستان گرمسار دارای موقعیت بسیار خاصی است و امروز همه بر این موضوع اتفاق نظر دارند و این مهم بر کسی پوشیده نیست.
وی اضافه کرد: اساسا عامل جغرافیایی، شرایطی را فراهم کرده تا گرمسار در نقطه‌ای از کشور قرار گیرد که یکی از چهارراه‌های منطقه‌ای باشد.
نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی دلیل اینکه گرمسار نتوانسته به جایگاه شایسته خود برسد، را نبود نگاه آمایش سرزمینی دانست که موجب شده تا کارهای توسعه‌ای و عمرانی در شهرستان گرمسار به صورت نامتوازن و ناهمگون انجام شود و همین مسئله موجب اتلاف سرمایه در شهرستان شده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خواستار ایجاد گرمساری آباد و توسعه‌یافته و حرکت در مسیر پیشرفت را در شهرستان گرمسار خواستار شد.
ترابی توجه به این مسئله را یک الزام دانست و از تمام روسای نهادهای اجرایی شهرستان خواست تا با همدلی و همکاری در تمام زمینه‌ها گرمسار را بسازند.

 
 
 
 
اندازه متن: [+  -]
تعداد بازديد: 1
دوهفته نامه نشاط ملی سازمان بسیج مهندسین استان سمنان شهرداری سمنان شهر الکترونیک فناوری اطلاعات نگاه نرم مجتمع تجاری مهرگان برنا الکترونیک پورتال بیمه دانا موسسه فرهنگی وهنری مژده کوثر اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن سمنان  فروشگاه تصفیه آب سمنان سایت خبری سفیر
بازدید امروز: 314
بازدید دیروز: 1053
بازدید از ابتدا:1512801